Delikatnie o świecie

Totalna transformacja

 

 

Wiele było już artykułów i galerii przedstawiających drastyczne zmiany sylwetek ludzi. Są nawet całe programy, których uczestnicy traktują chudnięcie jak konkurencję sportową. Kto schudnie więcej, kto szybciej, ten zgarnia nagrodę. Zauważyłam, że najbardziej popularne i lubiane metamorfozy polegają na szybkiej i bardzo dużej utracie wagi, chociaż nie wygląda się wtedy ciekawie, jeśli nie zadba się o kondycję. Co z tego, że ktoś schudł, skoro skóra i tak wisi, pojawiają się rozstępy, a waga i tak pewnie w końcu wróci, jeśli ktoś zajada stres i zawód.

Dlaczego tak jęczę o nieskuteczności „domowego” odchudzania? Zwróćcie uwagę na ludzi, których widzicie w gazetach, internecie i telewizji, którzy chwalą się, że schudli tyle i tyle dzięki czemuśtam. Przeważnie są to osoby po 30-tce wzwyż, zmęczone nudnym trybem życia. Prawie w ogóle nie pokazuje się ich ciał i wiszącej skóry, a jedynie zwraca się uwagę na to, że nosili spodnie w rozmiarze XXL. Teraz trzymają je w dłoniach i z dumą porównują do tego, co noszą teraz.

A co z młodymi ludźmi borykającymi się z nadwagą i otyłością? Doszukanie się takich przypadków jeżeli już, w wynikach zwraca młode dziewczęta, które schudły nie raczej z winy złego samopoczucia, tylko z powodu kompleksów i braku akceptacji rówieśników. Chłopcy niby lepiej znoszą takie rzeczy, ale z drugiej strony, są bardziej wytrwali, jeśli już podejmą się walki z własną wagą.

Weźmy na przykład tego chłopca:

total_body_transformation_of_one_of_britains_obese_kids_640_03.jpg

Nazywa się Nathan Hewitt i na powyższym zdjęciu ważył 146 kilogramów. Był wtedy chłopcem, nie był nawet pełnoletni. Chłopak męczył się ze swoją wagą i podjął prawdziwą walkę, ale uwaga – zrobił to w mądry sposób. Połączył dietę z odpowiednimi ćwiczeniami i wysiłkiem fizycznym. Uważał, ale nie przesadnie, na to, co robi i czego się podejmuje. Schudł 76 kilogramów, w wyniku czego wygląda tak.

total_body_transformation_of_one_of_britains_obese_kids_640_09.jpgtotal_body_transformation_of_one_of_britains_obese_kids_oq8hW_640_08.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy Nathan miał 19 lat, zdecydował się na zabieg usuwania nadmiaru skóry. Nie było jej co prawda dużo (głównie dzięki temu, jak rozłożył cały proces w czasie), ale i tak okazało się to niezbędne. 

Teraz chłopiec ze zdjęcia, już takim chłopcem nie jest. Ma 23 lata i pomaga innym ludziom borykającym się z nadwagą, otyłością i… słabą wolą – jeśli chodzi o dietę.

Da się? Da się :)