Delikatnie o świecie

Piękniejsi niż kobiety

Przy sposobności ostatniego szumu o gender, chcę poruszyć temat poczucia własnej płci. To, że przy narodzinach jesteśmy albo kobietami albo mężczyznami i jesteśmy obdarzeni takimi  ciałami, nie oznacza, że musimy się nimi czuć.

Pamiętacie pewnie sławną Miriam występującą z jednym z reality show. Może raczej powinno się tu znaleźć słowo „występował”. Pamiętam zaskoczenie ludzi, kiedy okazało się, że ta piękna Miriam jest tak naprawdę mężczyzną. A to przecież nie jest jedyny taki przypadek i na pewno nie ostatni. Tylko czy można szczuć takich ludzi, że zdecydowali się na zmianę płci albo chociażby na przebieranie się w damskie fatałaszki? To, co dzieje się w głowach tych ludzi jest rzeczą bardzo przykrą, bo nikt nie jest w stanie ich zrozumieć. W większości uznawani są przez normalsów za dziwaków odstających dość stromo od normy, nie mogą się więc z nikim podzielić własnym bólem.

A ci, którzy odważyli się na ten odważny krok, w kobiecym ciele czują się znacznie pewniejsi i akceptowalni. Mało tego, ośmielę się na opinię, że wyglądają również. Ciekawe ile osób pomyliło by tych panów na ulicy z kobietami… 

a98843_Carmen Carrera.jpga98843_Jenna Telekova.jpga98843_Amelia.jpg